Jak kupować i nie tracić

Jak możesz zorganizować samodzielny wyjazd na narty do Włoch?

W artykule zajmiemy się zagadnieniem wyjazdu na narty do miejscowości we Włoszech. Warto zapoznać się z nim, by sprawdzić jakie sprawy należy załatwić i jakie koszty ponieść. Jakie są najważniejsze aspekty organizacyjne wyjazdu?

Zacznij od wyboru ośrodka narciarskiego.

To będzie twój wybór w pierwszej kolejności. Do niego będzie podporządkowana reszta aspektów wyjazdu. Tutaj warto posłużyć się Internetem, by wybrać interesujący ośrodek. Internetowe mapy pomogą ci w znalezieniu noclegu w okolicznych miejscowościach.

Wybierz nocleg.

Najlepiej będzie wynająć apartament, czyli pokojów z kuchnią, z zastawą stołową i naczyniami kuchennymi. Takie rozwiązanie oferują nawet niewielkie pensjonaty. Domy noclegowe zazwyczaj są podzielone na niezależne mieszkania, a niektóre pomieszczenie do wspólnego imprezowania . Na pewno rzuci ci się w oczy górski klimat takiego ośrodka.

Weź pod uwagę konieczność dopytania o wszelkie koszty z góry, aby nie być na końcu zaskoczonym dodatkowymi opłatami. Do kosztów pobytu można zaliczyć koszt apartamentu, koszt sprzątania końcowego i opłatę klimatyczną.

Zwróć uwagę na wyżywienie.

Jeśli nie chcemy wydawać dużych ilości pieniędzy na wyżywienie, to dzięki mieszkaniu z kuchnią główne posiłki można robić samodzielnie. Na stok i wycieczki weź kanapki i herbatę do termosu. Drobne zakupy można robić w lokalnych marketach, natomiast część żywności można zabrać ze sobą z Polski.

Transport.

Najwygodniejszym wyjściem będzie wyjazd własnym samochodem. Będziesz mógł spakować cały niezbędny sprzęt i inne bagaże. Dodatkowo wyjazd większej ilości osób pozwoli zaoszczędzić na kosztach paliwa.

Ubezpiecz się.

Koszt ubezpieczenia nie jest wysoki, a koniecznie warto je wykupić ze względu na ochronę osób uprawiających sport. Koniecznie porównaj oferty wielu ubezpieczycieli przez Internet. Korzystając z Internetu, możesz także wykupić polisę .

Karnet na narty.

Niestety będzie to jeden z większych wydatków na urlopie. W zamian za opłatę będzie uprawniał nas do zjazdów na trasach w obrębie wybranego ośrodka narciarskiego. Kupuje się go na miejscu. W przypadku tygodniowego pobytu zazwyczaj kupuje się karnet sześciodniowy. Niestety z roku na rok karnety drożeją, a ich cena waha się w zależności od szczytu sezonu.

A może wycieczka?

Jeśli śnieżyca lub zmęczenie uniemożliwiają jazdę na nartach, to po prostu warto zobaczyć coś więcej niż trasy narciarskie. Wybawieniem z kłopotu mogą być kawiarnie, restauracje, lub wycieczki do sąsiednich miejscowości, lub miast.

Autor

  • Urodzona w latach 80, absolwentka wydziału historycznego na uniwersytecie. Pasjonuje się średniowieczem, jest również znanym krytykiem literackim. Hobbistycznie pisze książkę o tematyce duchowej.

2 Comments

  1. Cameron

    Nigdy nie jeździłem na nartach. Planuję od jakiegoś czasy wyjazd na kilka dni, ale koszty są zbyt wysokie. Chodzi o sprzęt narciarski i związane zn im akcesoria. Czy mogę wypożyczyć coś na miejscu?

  2. Baggins

    Myślę, że osobom którym brakuje pieniędzy przypadnie do gustu fakt, że mogą wypożyczyć chyba wszystko na miejscu. Własny sprzęt jak wiadomo, będzie z tobą przez dłuższy czas, ale nie każdego na niego stać. Ale jeśli użyłoby się go raz, a potem wcisnęło w kąt to już lepiej wypożyczyć.

Dodaj komentarz