Jak kupować i nie tracić

Jak powinien wyglądać odpowiednio wyposażony obiekt sportowy?

Ostatnimi czasy sporty uprawiane na stadionach i salach stają się coraz bardziej popularyzowany. Piłka nożna, czy siatkówka to dyscypliny, których bez odpowiedniego sprzętu nie da się uprawiać. Wyposażenie boisk często jednak zostawia wiele do życzenia w kwestii bezpieczeństwa graczy oraz komfortu rozgrywki.

Podstawowe wyposażenie boiska

Boiska piłkarskie na pierwszy rzut oka nie wydają się bardzo wymagającymi obiektami, jeśli chodzi o sprzęt. Wielu z nich brakuje jednak niezbędnego dla bezpiecznej gry wyposażenia, jakim są piłkochwyty. Gwarantują pozostanie piłki na obiekcie i zapobiegają sytuacjom, w których osoba spoza gry zostanie przypadkowo uderzona. Dzięki siatkom ochronnym nie trzeba również przerywać gry, w przypadku, gdy piłka wypada poza obszar boiska . Zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo gry i są niezbędnym wyposażeniem obiektu sportowego. Dobrze dobrana siatka do bramki to również ważny aspekt, o który warto zadbać. Produkt złej jakości bardzo szybko się zerwie i zniszczy, co wygeneruje dodatkowe koszty oraz na jakiś czas uniemożliwi rozgrywki. Ostatnim niezbędnym aspektem jest oczywiście odpowiednie i dokładne oznaczenie wymiarów boiska, widocznymi liniami.

Podstawowe wyposażenie sali gimnastycznej

Sporty jak siatkówka halowa, czy piłka ręczna są uprawiane na zamkniętym obiekcie. Nie znaczy to jednak, że piłkochwyty w takim wypadku nie są potrzebne. Jeśli sala gimnastyczna ma dużą powierzchnię, zdolną pomieścić kilka boisk, niebezpieczeństwo dostania się niepożądanej piłki na jedno z pól, na których toczą się rozgrywki, jest bardzo wysokie. Siatka ochronna, dzieląca poszczególne boiska, znacznie zmniejszy to niebezpieczeństwo i zapewni pozostanie piłki na jednej części hali. Ważnym aspektem są również dobrze oznaczone linie boiskowe. Oprócz piłkochwytów to one zapewniają dużo wyższy komfort gry, warto wiec zadbać, aby były oznaczone w widoczny dla zawodnika sposób oraz szybko się nie ścierały. Wyposażenie sali gimnastycznej to także różnych rodzajów siatki i piłki, niezbędne do wielu gier. Należy dużą uwagę zwrócić na jakość tych produktów, aby gry nie przerywały problemy ze sprzętem.

Autor

  • Urodzona w latach 80, absolwentka wydziału historycznego na uniwersytecie. Pasjonuje się średniowieczem, jest również znanym krytykiem literackim. Hobbistycznie pisze książkę o tematyce duchowej.

2 Comments

  1. Effie

    Dobra sala gimnastyczna powinna być przystosowana do zajęć sportowych. Jeśli będą odpadać lampy, a ze ścian sypać się tynk to wiadomo, że jest potrzebny remont. Warto także zabezpieczyć okna i widownię siatką.

  2. Dante

    Ech wiele szkół i obiektów jest po prostu niedofinansowanych. Wiadomo, bez koszy, drabinek, bramek i czy innych sprzętów sportowych się nie obejdzie, np. dobrze byłoby gdyby były jeszcze dobre piłkochwyty. Szkoda że brakuje pieniędzy na bardziej wyrafinowane wyposażenie.

Dodaj komentarz