Jak kupować i nie tracić

Jak powstaje horoskop i kto go tak naprawdę tworzy ?

Horoskop to w dużym skrócie rodzaj przepowiedni lub również opis czyjegoś charakteru starannie stworzony na podstawie położenia ciał niebieskich w danym momencie. Wielu ludzi na całym świecie poświęca lata na naukę i kształcenie się w kierunku układania horoskopów. Ogrom społeczeństwa wierzy w to co zostaje im powiedziane przez tych właśnie specjalistów. Podporządkowują im w pewnym sensie swoje życia. Jednak jak dokładnie powstaje horoskop? Jak wygląda owy proces wróżenia z gwiazd?

Jakie informacje są potrzebne do stworzenia horoskopu?

Do stworzenia prowizorycznego horoskopu wymagana jest jedynie data urodzenia. Jeśli jednak pragniemy zasięgnąć pomocy profesjonalisty, czyli astrologa będziemy potrzebować kilku innych, ważnych informacji. Po pierwsze wymagana od nad będzie godzina naszego urodzenia, którą powinniśmy znać z dokładnością co do minuty ! Dodatkowo musimy podać dokładne miejsce urodzenia, w postaci długości oraz szerokości geograficznej.

Przechodzimy do tworzenia

Na podstawie podanych przez nas danych astrolog może w końcu ułożyć nasz upragniony horoskop. Robi się to na podstawie dokładnych obliczeń, informacji jakie podaliśmy oraz uwzględniając położenie Słońca i innych planet układu słonecznego.

W ten sposób uzyskujemy kosmogram, który pozwala nam na określenie cech osobowości i charakteru danej osoby. Pozwala nam ponad to na poznanie swoich lub czyichś wad oraz zalet, co może nam pomóc nie tylko w nawiązywaniu nowych kontaktów, polepszania relacji z daną osobą ale również może to umożliwić odnalezienie siebie i życie w harmonii z samym sobą.

Podsumowując choć stworzenie profesjonalnego horoskopu może wydawać się z pozoru proste i banalne, tak wiele osób kształci się latami, aby dojść do poziomu mistorzwskiego. To całkiem popularna sztuka, mająca fanów na całym świecie oraz, która wciąż się rozwija. Niektórzy czytają je choćby dla rozrywki, inni by lepiej poznać siebie.

Podobno nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się co przyniesie przyszłość, jednak czy napewno?

Autor

  • Urodzona w latach 80, absolwentka wydziału historycznego na uniwersytecie. Pasjonuje się średniowieczem, jest również znanym krytykiem literackim. Hobbistycznie pisze książkę o tematyce duchowej.

2 Comments

  1. Cricsoss

    Nie ma co wierzyć w horoskopy, równie dobrze możecie sobie wróżyć z kocich kiszek. Nawet jeśli pisze go jakiś „doświadczony” astrolog, to i tak chce naciągnąć was na kasę. Jeśli komuś się sprawdza, to znaczy, że jest podatny na sugestie.

  2. Hepburn

    Zauważyłam, że w sieci krąży ciągle ten sam horoskop, ale bez podanego autora. Takie ogólniki z pewnością nie dają precyzyjnej prognozy na temat opisywanej osoby, ale wiele rzeczy z niego po prostu się sprawdza. Ciekawe jest kto pisze taki horoskop i skąd czerpie wiedzę?

Dodaj komentarz