Jak kupować i nie tracić

Jak wygląda ergonomiczne i zdrowe biurko dla gracza ?

W dzisiejszych czasach gry komputerowe już nie są przeznaczone tylko dla dzieci. Nikogo nie dziwi to, że coraz więcej dorosłych gra zawodowo. Popyt generuje podaż dlatego na rynku pojawia się coraz więcej modeli biurek przeznaczonych dla graczy. Typowe biurka szkolne czy stolik w salonie nie są w stanie zapewnić odpowiedniego centrum zarządzania dla gracza. Czym różni się biurko dla gracza od zwykłego biurka? Czym kierować się przy wyborze? Podpowiadamy jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Jak wygląda biurko dla gracza?

Biurko dla gracza różni się od zwykłego biurka rozmiarem blatu. Jest większe, co pozwala na odpowiednie rozstawienie sprzętu, takiego jak: monitor, lub kilka ekranów, głośników itp. Takie biurka nie posiadają szuflad, szafek i półek, ponieważ nie są one potrzebne. Zamiast tego mają schowki umożliwiające ukrycie kabli. Ponadto są wyposażone w stojak na płyty i wygodną półkę na klawiaturę .

Oprócz tego biurka dla graczy mają zupełnie inny, charakterystyczny dla siebie wygląd. Nie sposób ich pomylić z innym meblem.

Dodatkowe akcesoria

To w jakim celu będzie wykorzystywane biurko wpływa również na dodatkowe elementy wyposażenia. Im więcej czasu gracz spędzi przy biurku tym bardziej istotne są dodatkowi. Warto zadbać o to, żeby w wybieranym modelu był uchwyt na słuchawki i kubek. Dostępne są również modele z oświetleniem LED co jest ważne podczas nocnych turniejów.

Ergonomia

Gracze spędzają wiele godzin siedząc. Bardzo ważne jest to, żeby robić to w odpowiedniej, jak najlepszej dla ciała pozycji. Biuro powinno mieć odpowiednią wysokość i głębokość. Najlepiej żeby wysokość mebla była regulowana. W tym miejscu należy przypomnieć o tym, że dobre biurko musi współgrać z krzesłem.

Biurko na kółkach

Na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo modeli różnych biurek dla graczy. Są takie na kółkach i stałe. Modele na kółkach zapewniają mobilność mebla. Przy zakupie należy jednak zwrócić uwagę na jakość kółek. Nie ma sensu kupować źle wykonanych, ponieważ będziemy zmuszeni do chwilę naprawiać nasz mebel.

Biurko dla gracza

Producenci oferują wiele modeli biurek dla graczy. Sami musimy określić ile godzin przed nim spędzimy i czego oczekujemy. Pamiętajmy również o komforcie naszego ciała.

Autor

  • Urodzona w latach 80, absolwentka wydziału historycznego na uniwersytecie. Pasjonuje się średniowieczem, jest również znanym krytykiem literackim. Hobbistycznie pisze książkę o tematyce duchowej.

2 Comments

  1. Chandler

    Ja tam wolę minimalizm i tego się trzymam. Biurko ma być przestronne wy godne. Oczywiście są na szczęście biurka gamingowe, które wyglądają nowocześnie, a zarazem minimalistycznie.

  2. Deniro

    Bez diod RGB to żaden gaming. To nie po gejmersku grać bez oświetlenia. Moje biurko świeci jak choinka i bardzo dobrze.

Dodaj komentarz