Jak kupować i nie tracić

Jakie są najważniejsze elementy domowego wyposażenia ?

Urządzanie domu to proces długi i czasochłonny. Zanim zabierzemy się za wykańczanie i urządzanie naszego domu, powinniśmy sobie wszystko dokładnie przemyśleć, bo każda decyzja będzie wpływać na późniejszą wygodę użytkowania pomieszczeń.

Planujemy urządzanie domu

Urządzanie nawet niedużego domu z pewnością zajmie co najmniej kilka miesięcy. Warto do tego procesu przygotować się dużo wcześniej, zabezpieczając budżet oraz rezerwując usługi fachowców. Bardzo ważne będzie też obmyślenie, co dokładnie chcemy mieć w naszym domu. Jeżeli nie decydujemy się korzystać z usług projektanta wnętrz, to powinniśmy sobie wszystko krok po kroku rozplanować i najlepiej rozpisać. Na tym etapie będziemy musieli podjąć cały szereg ważnych decyzji. Trzeba będzie zdecydować między innymi o tym, jakie będą okładziny podłóg oraz ścian , jakie sufity zastosujemy oraz jakie oświetlenie znajdzie się w naszym domu. Wiele uwagi trzeba będzie poświęcić meblom, z których z pewnością sporą część wykonamy na indywidualne zamówienie. Warto być świadomym tego, że największych nakładów finansowych oraz czasowych wymagają dwa pomieszczenia a mianowicie kuchnia i łazienka.

Najważniejsze elementy domowego wyposażenia

Podczas urządzania domu bardzo ważny będzie etap, kiedy wybieramy wyposażenie naszego domu. Dotyczyć to będzie zarówno wyboru mebli, sprzętu AGD, sprzętu RTV jak i różnego typu dekoracji. Jeśli chodzi o meble to szczególnie uważnie należy projektować meble do kuchni, do łazienki a także wyposażenie wewnętrzne szaf na wymiar. W pokojach zazwyczaj obecnie instaluje się meble modułowe, które są niezwykle wygodne, bo możemy je dostosować do swoich potrzeb. Sprzęt AGD taki jak lodówka, piekarnik, płyta, okap, pralka należy wybierać bardzo starannie bo będzie nam służył przez lata a ponadto wiele z tych sprzętów znajdzie się w zabudowie. Podobnie jest ze sprzętem RTV, w ramach którego główną rolę prawdopodobnie będzie odgrywał nowoczesny telewizor. Jeśli zaś chodzi o domowe dekoracje należy odpowiednio dobrać:

 • osłony okienne
 • firany
 • zasłony
 • dywany.

Pozostałe domowe wyposażenie nad którym warto warto się zastanowić to systemy zabezpieczające takie jak domofon, czujniki ruchu czy czujniki dymu. Osobną uwagę należy poświęcić meblom, które znajdą się na tarasie lub na balkonie, bo one również mogą podnieść komfort naszego życia.

Autor

 • Urodzona w latach 80, absolwentka wydziału historycznego na uniwersytecie. Pasjonuje się średniowieczem, jest również znanym krytykiem literackim. Hobbistycznie pisze książkę o tematyce duchowej.

2 Comments

 1. Jazz

  Wybierając sklep zwróćcie uwagę na fajne i ładne meble oraz dodatki. Ale to nie wszystko. Ważne żeby były to oryginały, a nie jakieś podróbki. Dobrą wiadomością jest, że wiele sklepów oferuje szybką wysyłkę oraz niewygórowane ceny.

 2. Kobe

  Jeśli chodzi o remont, to najlepiej sprawdzi się gładź na sufit od dobrego producenta. Potem można zabrać się za resztę urządzania mieszkania. Fajna aranżacja to nie wszystko.

Dodaj komentarz