Jak kupować i nie tracić

Konsolidacja kredytów, czyli jak pozbyć się złych długów

Bez względu na to, jak bardzo dana osoba się stara, spłata pożyczki może zacząć przerastać jej możliwości. Wtedy właśnie nadchodzi czas na połączenie lub konsolidację kredytów. Konsoliduje to wszystkie Twoje kredyty w jeden o niższych spłatach i często znacznie lepszych warunkach.

Co można skonsolidować?

Połączenie lub konsolidacja kredytów to magiczne zaklęcie, które jest jak zdjęcie ciężkiego plecaka z pleców po ciężkim marszu, zdjęcie butów, które Cię przez cały ten czas popychały i wreszcie usiąść na chwilę bez przeszkód. Po prostu czujesz ulgę.

Podobnie jest z nadmiernymi spłatami kredytów, które mogą nieproporcjonalnie obciążyć budżet rodzinny i głowę. Chcesz wiedzieć jak działa konsolidacja kredytów i czy jej magia zadziała na Ciebie ?

Konsolidacja kredytów: Co można połączyć?

Jeśli, na przykład, spłacasz zwykły kredyt gotówkowy, wyczerpałeś limit na rachunku bieżącym, masz problemy ze spłatą karty kredytowej, a do tego jeszcze płacisz za to wszystko opłaty związane z obsługą kredytu kilku różnym firmom, to jesteś podręcznikowym przykładem kandydata do konsolidacji, czyli połączenia wszystkich Twoich kredytów w jeden kredyt – taki, który będzie dla Ciebie wygodniejszy i łatwiejszy do spłacenia.

Możesz połączyć pożyczki z innych instytucji bankowych i pozabankowych w jedną pożyczkę, dla której możesz ustalić niższe spłaty i tym samym odciążyć swój budżet rodzinny.

W szczególności są to:

 • Wszystkie pożyczki bankowe i pozabankowe na cele prywatne;
 • Leasing;
 • Karty kredytowe;
 • Kredyty w rachunku bieżącym;
 • Małe pożyczki, takie jak mikropożyczki, chwilówki czy wszelkiego rodzaju szybkie pożyczki od ręki.

Co przyniesie Ci konsolidacja kredytów?

Połączenie wszystkich pożyczek, które można skonsolidować, przyniesie Ci znaczne obniżenie miesięcznej spłaty i łatwiejszą spłatę . Dzięki konsolidacji kredytu spłacasz łącznie jedną niższą ratę i korzystniej oprocentowanie. Pozwoli to pozbyć się obaw o spłatę kilku różnych pożyczek i ewentualnie możesz pożyczyć dodatkowe pieniądze.

Dodatkowo cały proces jest bardzo prosty, ponieważ bank, z którym umówisz się na fuzję kredytów pomoże Ci w formalnościach i administracji. Możesz skonsolidować zarówno pożyczki pozabankowe, jak i pożyczki bankowe – to rozwiązanie jest zatem odpowiednie dla prawie każdego. Jednak niezbędne jest posiadanie całej dostępnej dokumentacji.

Autor

 • Urodzona w latach 80, absolwentka wydziału historycznego na uniwersytecie. Pasjonuje się średniowieczem, jest również znanym krytykiem literackim. Hobbistycznie pisze książkę o tematyce duchowej.

2 Comments

 1. Hulk

  Niestety bez udokumentowanego dochodu nie można dostać kredytu. Trzeba mieć przynajmniej umowę cywilnoprawną. No i dopiero wtedy starać się o kredyt.

 2. IronMan

  Jeśli bierzecie kredyt to nie patrzcie na opinie innych, bo dla każdego „tani” kredyty oznacza coś innego. Jeden będzie uważał za korzystny taki, a nie inny i tak naprawdę nie będzie można mu udowodnić że się myli. Sprawdźcie w internecie, tylko nie patrzcie na reklamy.

Dodaj komentarz